Розумний дім - це не тільки можливість вмикати світло з телефону чи відкривати ворота та штори. Філософія нашого підходу в іншому - розумне оточення має бути непомітне та передбачати ваші бажання, дбати про комфорт, безпеку та сталість. Але існує багато напрямків та екосистем, які розвивають даний напрямок і варто трохи розібратись перед прийняттям рішення. Ми радимо скористатись безкоштовною консультацією, можлива як особиста зустріч з демо можливостей, так і відео-дзвінок, де ми відповімо на питання та допоможемо зорієнтуватись.
Які основні задачі?
Економія на опаленні чи автоматизація підтримки клімату в офісі? Безпека та відеоспостереження? Захист від інцидентів? Комфорт віддаленого керування чи просто гра з інноваціями - все це складові, з яких формується пакет вимог та комплектація рішень. На головній сторінці ми торкнулись майже всіх побутових можливостей сучасних систем, але спішимо заспокоїти: всі системи, з якими ми працюєм, легко маштабуються і не потребують зайвого ремонту. Цілком вірно буде почати з чогось абсолютно необхідного, а про додаткові побажання ми подбаємо потім.
Екосистема?
Під назвою криються по-перше інтерфейси керування, де ми радимо Apple Home для iPhone або eWeLink / Aqara як універсальні. Серед великих систем є також Amazon Alexa та Google Home, але перша орієнтована виключно на США, а друга нажаль заблокована на час війни. Також екосистема це набір пристроїв від можливо різних брендів, які працюють як одне ціле. Центром розумного дому виступає хаб, ось кілька прикладів як це виглядає:
Безпека
Важливо визначитися з тим, що означає цей термін саме для вас. В широкому спектрі існують можливості від сповіщень про відкривання чи вібрацію дверей з відеоспостереженням чи без і до озброєної пультової охорони.
Зручність
Будь-яка система надає можливості віддаленого керування або опції зазирнути в відеокамери, але ми дбаємо про те, щоб все це було доступно в одному вікні, а не з десятка різних застосунків, де є окреме керування пилососом, окремо кліматом і окремо відео. Адже все це створюється для того, щоб ви мінімально діставали смартфон для втручання командами, завдання розумного дому - передбачити ваші бажання.
Нижче галерея про те, "як не треба і як треба". Існують доволі потужні рішення розумного дому, для користування якими нажаль варто проходити спеціалізовані курси. Але ми користуємось виключно простими та інтуітивно-зрозумілими. Ось, погляньте:
Розваги
Мультимедійні системи голосового керування, амбієнт-підсвітка, казка на ніч від помічника зі штучним інтелектом - все це доступно і легко.
Уявіть...
Зимовий світанок. Відчиняються штори та гасне нічна підсвітка. Клімат-контроль вмикає підігрів підлоги та циркуляцію гарячої води.
Ви зачиняєте двері і будете відсутні до вечора (*). Дім автоматично переводить клімат-системи на економ-режим, а за наявності геліо-колектору взагалі відключає споживання газу. Активується система охорони, а робот-пилосос починає прибирання.
* * *
- Сірі! Я їду додому
- Зрозуміла, вмикаю сценарій зустрічі
Приблизно так може виглядати діалог, коли раптом змінилися плани і ви вирішуєте повернутись раніше запланованого.
Ви під'їзжаєте. Охоронні системи автоматично деактивуються, а ворота відкриваються, пропускаючи машину. Клімат системи завчасно в режимі комфорту, навколо вас тепла амбієнт-підсвітка, а голосові асистенти готові виконувати команди.
* Присутність налаштовується по наявності в радіусі дому вашого телефона або цифрової мітки